صنعت سرگرمی ایتالیا دست به اعتصاب زد

 

تمامی سینماهای ایتالیا روز گذشته در اعتراض به کاهش شدید و گسترده بودجه‌های دولتی، به عنوان مشارکت در اعتصاب صنعت سرگرمی این کشور، تعطیل بودند

دولت سیلویو برلوسکونی در لایحه بودجه سال 2006 خود مبلغ ناچیز 50 میلیون یورو را برای حمایت از صنعت فیلمسازی ایتالیا در نظر گرفته است. این در حالی است که مبلغ گنجانده شده در بودجه سال گذشته 84 میلیون یورو بود. گرچه این کاهش بودجه گریبانگیر تمامی بخش‌های صنعت سرگرمی ایتالیا اعم از اپرا، باله، تئاتر و البته سینما می‌شود. بر اساس لایحه بودجه که باید به تصویب پارلمان ایتالیا هم برسد، مجموعه صنایع مرتبط با دنیای سرگرمی در سال آینده 300 میلیون یورو بودجه دولتی می‌گیرند که در مقایسه با 464 میلیون یورو فعلی کاهش قابل توجهی را نشان می‌دهد.
اعتصاب جمعه 14 اکتبر (دیروز) از سوی دو مؤسسه آجیس و آنیکا برنامه‌ریزی شد و تمامی سالن‌های سینما، نمایش و اپرا را دربر می‌گرفت. ضمن اینکه تمامی شاغلان صنعت سرگرمی از جمله بازیگران هم در اعتصاب شرکت کردند و قرار است یک راهپیمایی گسترده در اعتراض به اقدام دولت در کاهش بودجه مربوط به صنعت سرگرمی عصر جمعه آینده در شهر رم برگزار شود.
آنیکا یا همان اتحادیه ملی فیلم ایتالیا به همراه انجمن تهیه‌کنندگان سینمای این کشور همزمان با اعتصاب روز جمعه یادداشتی اعتراض‌آمیز هم منتشر کردند. در بخشی از این یادداشت آمده است: کشور ما در حالی دست به کاهش بودجه در صنعت سرگرمی زده که دولت فرانسه ده برابر ما بودجه صرف صنعت فیلمسازی خود می‌کند. هرگونه کاهش بودجه برای هنر غیرقابل قبول و به منزله فقیر کردن تمام کشور است. چنین کاری به منزله سمی کشنده برای میراث فرهنگی ایتالیا است.

/ 2 نظر / 22 بازدید
KYD

سلام آقا رضا...همچنان منتظر جوابتون هستم....موفق باشيد

رضا

دوست عزيز lyric-of-life.persianblog.ir من چند بار برای شما پپغام گذاشتم جواب نداده ايد توی وبلاگ شما / به ادرس ايميل تان هم فرستادم که ارسال نشد .خمين جا مينويسم شايد سر بزنيد لطفا دوباره سوال تان را بفرماييد.