ويزاي 7‌روزه ايران در ايتاليا تبليغ مي‌شود

 

اطلاع‌رساني در مورد صدور ويزاهاي 7 روزه در فرودگاههاي ايران در مراكز عمومي ايتاليا همزمان با نمايشگاه گردشگري ميلان آغاز شد.  
اطلاع‌رساني در مورد صدور ويزاهاي 7 روزه در فرودگاههاي ايران، در مراكز عمومي ايتاليا همزمان با نمايشگاه گردشگري ميلان آغاز شد.
مسئول ستاد تبليغات و نمايشگاه هاي سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري كه در نمايشگاه BIT ميلان حضور دارد به ميراث‌خبر گفت: «ايتاليايي ها با امكانات گردشگري موجود در ايران آشنا نيستند و بسياري از آنها ايران را نمي‌شناسند.»
حسين هاتفي با بيان اينكه در زمينه صدور ويزاهاي هفت روزه در فرودگاه هاي ايران اطلاع‌رساني مناسبي انجام نشده است،از انجام برنامه‌ريزي هايي براي تبليغات وسيع‌تر در اين زمينه در مراكز عمومي ايتاليا خبر داد.
وي تاخير در انجام تبليغات براي ايران را جايز ندانست و تاكيد كرد: «در حال حاضر برخي از اين تبليغات آغاز شده و براي گسترش اين تبليغات در خطوط مترو، قطار و هواپيماهاي ايتاليا برنامه‌ريزي هايي نيز انجام شده است.»
از مرداد ماه سال 84 صدور ويزاي هفت روزه در تعدادي از فرودگاههاي ايران آغاز شده است، اما به گفته هاتفي، هنوز حتي تورگردانان ايتاليايي نيز از وجود چنين امكاني اطلاع ندارند.
مسئول ستاد تبليغات و نمايشگاههاي سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري كاهش هزينه‌هاي سفر به ايران را يكي از عوامل موثر در جذب ايتاليايي ها دانست و گفت: «بايد برنامه‌هاي ويژه‌اي براي كاهش قيمت تورهاي ايران اجرا شود. كشورهاي ديگر با قيمتهاي پايين در اين نمايشگاه توانستند ايتالياييها را جذب كنند و اين روندي است كه در ايران نيز بايد اجرايي شود.»
در كنار برگزاري نمايشگاه BIT ميلان، كنفرانس ايرانشناسي نيز در دانشگاه ميلان برگزار شد. هاتفي از رايزنيهاي انجام شده با مسئولان گردشگري ايتاليا در مورد اين كنفرانس خبر مي‌دهد كه بر اساس آن، از سال آينده كنفرانس ايرانشناسي با حضور وزير توريسم ايتاليا و رئيس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري برگزار شود.
نمايشگاه BIT ميلان در حالي از 29 بهمن تا دوم اسفندماه برگزار شد كه سه نفر از طراحان غرفه ايران به دليل عدم صدور ويزا از سوي سفارت ايتاليا، نتوانستند در نمايشگاه حضور يابند. همين امر سبب شد تا مسئولان مجبور شوند براي برپايي غرفه ايران در نمايشگاه از طراحان ايتاليايي استفاده كنند.
هاتفي در اين مورد گفت: «غرفه ايران با كمك طراحان ايتاليايي برپا شد و مي‌توان گفت كه نسبت به غرفه‌هاي ديگر غرفه خوبي بود.»
دو روز نخست نمايشگاه گردشگري ميلان به ديدار عموم اختصاص داشت. به گفته هاتفي، تجربه اين دو روز نشان داد كه ايتالياييها آشنايي اندكي با ايران دارند و بسياري از مراجعان به غرفه ايران، پوستر، CD و كاتالوگهاي اطلاع‌رساني در مورد ايران را دريافت كردند.
در دو روز آخر كه به بازديد متخصصان از نمايشگاه اختصاص داشت، آژانس‌داران ايراني توانستند با همتايان ايتاليايي خود مذاكره كنند.
به گفته مسئول ستاد تبليغات و نمايشگاههاي سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري، موفقيت نمايشگاه امسال سبب شده است تا اين ستاد برنامه‌ريزيهاي خود را براي حضور در نمايشگاه سال آينده، از هم اكنون آغاز كند.
هاتفي افزود: «در نمايشگاه BIT 2007 غرفه ايران در فضايي بزرگتر و با حضور آژانسهاي بيشتري برپا مي شود و در آن از گروههاي موسيقي سنتي نيز استفاده مي‌كنيم.» نمايشگاه گردشگري ميلان Borsa Internazionale del Turismo(BIT 2006) از 29 بهمن تا دوم اسفند ماه 84 برگزار ‌شد و ايران با غرفه‌اي به وسعت 118 متر مربع در آن حضور داشت
.                                            
 

/ 0 نظر / 20 بازدید