حضور دکتر دومنیکو اینجنیتو در جشنواره ی شعر فجر

دکتر دومنیکو اینجنیتو Domenico Ingenito؛ شاعر پارسی گوی ایتالیایی، در ششمین جشنواره بین المللی شعر فجر حضور  یافت

 "دومنیکو اینجنیتو "متولد سال 1382میلادی  و تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی
رشته ی علوم ارتباطات د ردانشگاه شرق شناسی ناپل؛ کارشناسی ارشد در رشته ی زبان هاو فرهنگ های تطبیقی د ردانشگاه بلونیا و دکترای زبان و ادبیات پارسی د ردانشگاه شرق شناسی ناپل به پایان رسانده و هم اکنون در یکی از کالج های وابسته به دانشگاه آکسفورد به تدریس زبان پارسی اشتغال دارد. از وی آثار بسیاری د رحوزه ی ایران شناسی و زبان و ادبیات پارسی به چاپ رسیده است که از آن میان می توان به ترجمه ایتالیایی گزیده ای از اشعار فروغ فرخزاد اشاره نمود.

چند سال پیش که ایشان را در تهران دیده بودم و هنوز دانشجوی زبان فارسی
بود،خیلی قشنگ زبان فارسی ، آن هم با لحجه ی تهرونی اش ، صحبت می کرد . در مراسم پایانی این جشنواره   هم که آمده بود تهران، دوستی می گفت ، صحبت هایش که تمام شد گفت: برای سلامتی همه ی شعرای گذشته ی ایرانی ،اون هایی که الان هستند و اون هایی که خواهند اومد ، یه صلوات بلند بفرستید!!

 در اخبار هم آمده بود که : دومنیکو اینجنیتو شاعر جوان ایتالیایی هم که تلاش می‌کرد عشق زایدالوصف خود را به زبان فارسی بیان کند، سخنانش را البته با سخنی گنگ به اتمام رساند. او گفت: «من مچ دستم و رگ گردنم را به زبان فارسی تقدیم کردم تا کاملاً انسان شوم!».

 

/ 2 نظر / 80 بازدید
معین

سلام آقل رضا من توی وبلاگم لینکت کردم موفق باشی....

امید

با تقدیم صمیمانه ترین و شادترین سلام ها و درودهای عالم ! یک سال دیگر از حیات و زندگی در این سیاره خاکی (زمین شگفت انگیز) گذشت با همه اشک ها و لبخندها ..... فرا رسیدن سال نو و عید نوروز و نو شدن و نو اندیشیدن را به شما و خانواده محترمتان تبریک می گویم ... و سالی سرشار از خیر و برکت و موفقیت و پیشرفت همه جانبه را برای تان آرزو دارم ..... زنده باد ایران و ایرانی ... پاینده باد میهن اسلامی ...... و با آرزوی : برقراری و گسترش صلح و آرامش و شادی در قلب های ساکنین و تمامی موجودات این کره خاکی ! [لبخند][قلب][گل][گل]